The Platform Türkçe Dublaj ve Altyazılı İzle 2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.0 IMDB Puanı 107 Görüntülenme

The Platform Türkçe Dublaj ve Altyazılı İzle 2019

Goreng, hayatının en stresli dönemlerinde birini geçirmektedir ve buna bağlı olarak sigara kullanımı da artmıştır. Bu denli stres yapmasının en temel nedenlerinden biri de bir türlü diploma alamamasıdır. İş hayatında büyük bir öneme sahip olan bu diploma, ülkedeki eğitim sistemi ve biraz da Goreng’in derslerini çok önemsememesi nedeniyle neredeyse imkansıza yakın bir konumdadır. Aynı zamanda sigaradan her anlamda nefret eder ancak bir türlü bırakamaz. Kokusu bile tiksindirici gelirken bir türlü bırakamıyor olması ve diploma stresini sigarayla dizginlemesinden ötürü bu durum artık bir çıkmaz haline gelmiştir.
Bir gün metroda otururken Goreng’in yanına bir adam gelir ve bir dilek tutmasını ister. Bunun karşılığında ise 6 ay hapis yatabileceğini ancak tuttuğu dileğin her ne olursa olsun gerçekleşeceğini söyler. İkna süreci biraz uzun sürse de dilek tutmasını isteyen adam nihayetinde Goreng’in sigarayı bırakacağı ve diploma alacağı karşılığında platforma katılımını sağlar.
Platform, özel mekanizmalarla donatılmış bir açlık hapishanesidir. 1. kattan başlayan bu yapı, 333. kata kadar gider. Her hatta 2 kişinin kalabileceği odalar vardır ve her katın orta bölümü kare bir delikten oluşur. Böylelikle mahkumların bir alt katı görmeleri ya da bir üst kattakiyle iletişime geçmeleri mümkündür.
Mahkumlar platforma giriş yapmadan önce en sevdikleri yemeği ve yanında götürmek istedikleri bir nesneyi belirlerler. Daha sonrasında bu nesneyi alabilir, aynı zamanda menü de platformun yemek listesine eklenir. Günde bir defa mahkumlara yemek dağıtılır ve gün içerisinde herkesin doyabileceği kadar yiyecek masaya yerleştirilir. Daha sonrasında bu masa 1. kattan, 333. kata kadar iner ve belirli süre her katta kalır. Bu sürede herkes kendine yetecek kadar yemek yerse en sonuncu kata kadar toplam gıda miktarı yetecektir ancak platformdakiler bu detayı bir kenara bırakıp içeride bir açlık oyunlarının başlamasına neden olurlar.
Açlıktan insanların birbirlerini dahi yedikleri bu platformda her ay mahkumların katları değişir. 1. kata yakın olanlar şanslıdır ancak kat sayısı arttıkça hayatta kalma şansı düşer. Mahkumların açlıktan birbirlerini dahi yedikleri bu hapishanede, 6 ay sonunda hayatta kalabiliyor olmak büyük bir başarıdır ve karakterimiz Goreng’in bu süreç içerisinde başından türlü türlü zorluklar geçer.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?