Sevginin Gücü İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.5 IMDB Puanı 35 Görüntülenme

Sevginin Gücü İzle

Luc Besson'ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve aynı zamanda kendisinin güçlü kaleminden çıkan Sevginin Gücü, 1994 yapımı etkileyici bir Fransız filmidir. Yapım, suikastçı bir karakterin duygusal bağlar kurmasını konu alır.
Jean Reno, mafya tetikçisi olarak Natalie Portman ise trajik şekilde ailesini kaybetmiş ve tetikçi tarafından korunmaya alınmış 12 yaşındaki genç kız olarak karşımıza çıkar. Natalie Portman'ın sinema dünyasına adım attığı bu ilk filmde Gary Oldman yolsuz DEA ajanını, Danny Aiello ise tetikçilik işleri yaptıran mafya liderini canlandırır.
Filmin Konusu
Yapım, New York şehrinde yaşayan ve patronu Tony'nin verdiği işleri titizlikle yerine getiren tetikçi Leon'un hikayesini anlatır. Kuralları ve disipliniyle sert bir yaşam sürdüren Leon, hayatı boyunca kapalı tuttuğu duygusal yönünü Mathilda isimli küçük kızla tanıştıktan sonra keşfeder. İkilinin yollarının kesişmesiyle Leon, bu kıza sadece koruyuculuk yapmaz. Aynı zamanda ona hayatta kalmanın yollarını öğretirken kendisi de duygularının gücünü yeniden keşfeder.

Film, iki ana karakter arasındaki yaş farkı nedeniyle bazı eleştirilere maruz kalmıştır. Mathilda'nın Leon'a olan duyguları geleneksel anlamda aşktan çok hayatında ilk defa kendisine iyi davranan birine duyulan minnet ve sevgidir. Küçük kızın aşkı ifade etmesi, bir çocuğun duygularını saf bir şekilde dışa vurmasından ibarettir. Leon'un Mathilda'ya karşı hisleri ise yaşamı boyunca özlemini çektiği samimiyet ve sıcaklığa duyulan özlemle şekillenir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Léon

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?