Satranç Film İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.8 IMDB Puanı 36 Görüntülenme

Satranç Film İzle

Yapım, Viyana’da gemi yolculuğu sırasında Naziler tarafından yakalanarak tutuklanan bir adamın hikayesinin etrafında şekillenir. Orjinal adı Schachnovelle olan eser; dram, tarih ve gerilim türlerini başarıyla yansıtan sahneleriyle öne çıkar. 1938 yıllarında geçen film, oldukça zengin olan avukatın yaşadığı olayları ele alır. Gestapo karargahında otel odasına kapatılan Josef Bartok, Nazilerle herhangi bir bilgi paylaşmadığı için eziyet görmeye başlar. Yaşanan bu korkunç olaydan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmaz.
Satranç Filminin Konusu
Josef Bartok, Avusturyalı ve varlıklı bir noter olarak yaşamını sürdürür. Son derece önemli bilgilere sahip olduğu için Naziler tarafından gemi yolculuğu sırasında tutuklanır. Otel odasına kapatılan ve gördüğü işkencelerden ötürü akıl sağlığını kaybeden avukat, tesadüf eseri bir kitap bulur. Stefan Zweig’in en sevilen eserini okumaya başlayan ana karakterimiz, daha önce hiç oynamadığı bir oyun hakkında çeşitli bilgiler öğrenir. Bartok, kitabı sonuna kadar ezberleyerek satranç oynamaya başlar. Özgürlüğüne kavuşmasına rağmen bu oyunu oynamaktan hiçbir zaman vazgeçmez.
Oyuncu Kadrosu
Çok satan kitapların efsanevi yazarı olan Stefan Zweig’in kitabından uyarlanan yapım, 10 Aralık 2021’de vizyona girmiştir. Projenin yönetmen koltuğunda Philipp Stölzl yer alırken senaryosu ise Eldar Grigorian’ın imzasını taşır. Avukat Josef Bartok’a hayat veren Oliver Masucci’ye Albrecht Schuch, Birgit Minichmayr, Rolf Lassgard ve Andreas Luat gibi birbirinden başarılı isimler eşlik etmiştir.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?