Roket Film İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.3 IMDB Puanı 41 Görüntülenme

Roket Film İzle

2013 yapımı filmler arasında yer alan Roket, eleştirmenler tarafından güçlü, etkileyici ve unutulmaz olarak nitelendirilen yorumlar alarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Eser, Laos’un gelenek ve göreneklerine dair samimi bir bakış açısı sunmasıyla izleyicilerin dikkat çeker.
Oyuncu Kadrosu
Filmin yönetmen koltuğunda başarılı isim Kim Mordaunt yer. Başrol Sitthiphon Disamoe’ye Loungnam Kaosainam ve Suthep Po-ngam gibi birbirinden yetenekli oyuncular eşlik eder. Lao dilinde çekilen yapım 10 Şubat 2013’te Berlin’de, 8 Haziran 2013’te ise Avustralya’da gösterime girmiştir.
Filmin Konusu
Laos Dağları’nda Mali adında bir kadının ikiz çocukları dünyaya gelir. Çocuklardan yalnızca biri hayatta kalmayı başarır. Kadının eşinin annesi Taitok, diğer çocuğun da ölmesi gerektiğini söyler. Ona göre ikiz çocuklar dünyaya gelirken biri lanetlenir, diğeriyse kutsanır. Başrolümüz, hayatta kalan oğlunun kutsandığına inandığı için onu öldürmeyi reddeder. İkizlerden hayatta kalmayı başaran Ahlo, yedi yaşına gelir.
O dönemde bölgenin sular altında kalacağı, herkesin öleceği iddia edildiği için küçük çocuk ve ailesi göç etmeye zorlanır. Kaçmaya çalışan Ahlo ve ebeveynleri kaza geçirir. Anne Mali ise hayatını kaybeder. Babaanne Taitok, bu durumun sebebinin lanetlenmesinden dolayı Ahlo olduğunu dile getirir. Annesini kaybeden küçük çocuk, üzerine yapışan “lanetli” sıfatından kurtulmak için kendini geliştirmeye karar verir. Roket Festivali olarak bilinen tehlikeyi bir yarışmaya katılmak için çalışmaya başlar.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?