Napolyon 2023 İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.6 IMDB Puanı 126 Görüntülenme

Napolyon 2023 İzle

Yönetmen:

Fransız ihtilalinin yaşandığı günlerde çalkantılı dönemler yaşayan Fransa'da, Napolyon Bonapart adında bir asker, yaptığı başarılı işlerle bir askerden çok daha fazlası olduğunu gösteriyor. Düşünce yapısı, olaylara bakış açısı ve bir nevi geleceği görebilme yeteneğiyle, bir ülkenin kaderine etki edebilecek becerilere sahip olduğunu gözler önüne seriyor. Nitekim bu eşsiz yetenekleriyle sıradan bir askeri rütbeden, Fransa İmparatoru unvanına kadar yükselmeyi başarabilen Napolyon Bonarpart'ın, bu süreçteki hikayesi filmin asıl konusu olarak karşımıza çıkıyor.

Napolyon Bonapart'ın tek gerçek aşkı olarak bilinen Josephine de filmin önemli ayrıntılarından biri. Yaşanan bu çalkantılı dönem, ikilinin ilişkisine de yansıyor. İktidara gelmek adına bu hayatının aşkını bir kenara koyan Napolyon'un evlilik hayatı da böylelikle gözler önüne seriliyor. Konu ülkesi ve askeri başarıları olunca adeta sinirlerinden arındırılmış bir dehaya dönüşen Bonapart; savaş taktiklerindeki başarısı, liderlik özellikleriyle de izleyicileri büyüleyen bir karakter haline geliyor. Nihayetinde amaçladığı çoğu detayın gerçekleşmesini sağlayan Napolyon, günümüz Fransa ve Avrupa'sının temellerinde yer alan isimlerden biri haline geliyor.

Napolyon Filmi Kadrosu

Yapımcı ve yönetmen koltuğunda Ridley Scott'un yer aldığı Napolyon filminde David Scarpa senaryoda kalemi eline almış durumda. Bununla birlikte oyuncu kadrosunda;

- Joaquin Phoenix,
- Vanessa Kirby,
- Ben Miles,
- Tahar Rahim,
-Ludivine Sagnier,
- John Hollingworth,
- Matthew Needham gibi isimler yer alıyor.

Filmin müzikleri Martin Phipps; kurgu da Sam Restivo ve Claire Simpson tarafından üstlenilmiş. 


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?