Manifesto Film İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.5 IMDB Puanı 41 Görüntülenme

Manifesto Film İzle

Cate Blanchett'in 13 farklı karakteri canlandırdığı film, sanat tarihinde önemli bir dönemi ele alırken 21. yüzyılda popüler olan manifestolarına da odaklanır. Pop Art, Dadaizm, Dogma 95, Pop Art, Minimalizm gibi dünya çapında kabul gören tüm akımlar eserin ana temalarıdır. Projede başrol bir haber spikerinden fabrika işçisine; borsacıdan öğretmene, evsiz adamdan kuklacıya kadar pek çok karaktere hayat verir.
Manifesto Filminin Konusu
Avustralyalı usta oyuncu Cate Blanchett, yeteneklerini ve çok yönlülüğünü Berlinli sanatçı Julian Rosefeldt'in son çalışması olan Manifesto filmiyle açıkça ortaya koymuştur. Film, Blanchett'in 13 farklı roldeki performansını içeren 12 kısa filmden oluşan bir kolajdır.
Blanchett bu filmde evsiz adam, ilkokul öğretmeni, borsacı, vaiz, haber spikeri gibi pek çok farklı karaktere hayat vererek izleyicileri şaşırtıcı sahnelerle buluşturur. Manifestolar, sanatçıların özgürlük arayışlarından toplumu dönüştürme isteklerine kadar geniş bir alanda bulunur. Fütürizm'den Pop-art'a kadar pek çok farklı sanat akımının manifestoları, yaratıcılığı ve düşünceyi radikal bir şekilde yeniden ele alır.
Vizyon Tarihi ve Oyuncu Kadrosu
11 Ağustos 2015’de beyazperdede seyirciyle buluşan yapımın yönetmen koltuğunda başarılı isim Julian Rosefeldt yer alır. Dram unsurlarını ustalıkla bir araya getiren Avustralya-Almanya yapımı projenin senaryosu da yine yönetmenin imzasını taşır. Filmde başrol Cate Blanchett’e Erika Bauer, Carl Dietrich ve Marie Borkowski Foedrowitz gibi yetenekli oyuncular eşlik eder.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?