Kuru Otlar Üstüne İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.1 IMDB Puanı 40 Görüntülenme

Kuru Otlar Üstüne İzle

Yönetmen:

Nuri Bilge Ceylan
Kuru Otlar Üstüne İzle
Kuru Otlar Üstüne filmi resim öğretmeni olan Samet’in İstanbul’da bir küçük kasabada atanmayı beklemesiyle başlar. Kendisi ev arkadaşı Kenan Hoca ile aynı okulda görev yapmaktadır. Samet, Kenan’a kıyasla daha baskın bir karaktere sahip olduğu için arkadaşlığından memnundur.

Okulda kız öğrencisini taciz eden Samet, konu dillendiğinde safa yatarak bir şekilde masum çıkar. Fakat film sadece bu ilişkiden ibaret değildir. Başka bir ilçede görev yapan İngilizce öğretmeni Nuray, Samet’e karşı dişlerini göstermektedir. Bu öğretmen engelli olduğundan Samet onu arkadaşına yönlendirmeye başlasa da kendi içinde hırs elde edinir.

Samet ego tatminini sadece çevresindeki insanlardan değil, çocuklardan da karşılayarak adete kan emici bir vampire dönüşür.
Kuru Otlar Üstünde Oyuncu Kadrosu
Usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın 5 yıl sonrasında beyaz perdeye dönüşünün eseri olan Kuru Otlar Üstüne 29 Eylül 2023 tarihinde vizyona girdi. Senaryosunu ise kendisi, Ebru Ceylan ve Akın Aksu ile birlikte kaleme almıştır. Filmin oyuncu kadrosunda; Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar, Münir Can Cindoruk ve Nail Cengiz gibi isimler yer alır.

Kuru Otlar Üstüne filmi yayınlandığı günden itibaren birçok sinema tutkunundan tam not almıştır. Sizler de başarılı eseri izleyerek toplumsal düşüncelere kapılabilirsiniz. Film, sitemizde HD kalitede sizleri beklemektedir.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?