Ferrari İzle 2023 Türkçe Dublaj ve Altyazı
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.8 IMDB Puanı 118 Görüntülenme

Ferrari İzle 2023 Türkçe Dublaj ve Altyazı

Dünyanın en lüks ve spor otomobil üreticilerinden biri olan Ferrari’nin hikayesini konu alan filmde, asıl olarak markanın sahibi Enzo Ferrari’den bahsediliyor. Markanın kuruluşundan önce, hayata geçtiği an ve sonrasında yaşananlar tüm gerçeklikleriyle gözler önüne seriliyor. Özellikle kurucu Enzo Ferrari’nin hayatından derin bir şekilde temsili kesitler bulunan bu filmde, 1957 yılına kadar gidiliyor.
Ferrari’nin 1957 yılında katılmış olduğu Mille Miglia yarışına dair birçok önemli konuya değiniliyor. Markanın miladı olarak tanımlayabileceğimiz bu yarış döneminde, özellikle otomobillerin hazırlanış süreci ve tam anlamıyla yarışa hazır hale getirilmesi detaylarına yer veriliyor. Özellikle o dönemin teknolojisinin kısıtlı imkanlarında neredeyse mucizevi bir değer taşıyan geliştirmelere dikkat çekiliyor. Bununla birlikte dönemin otomobil teknolojisinin günümüze nasıl yön verdiğine dair son derece önemli detaylar yer alıyor.
Ferrari şirketinin yarışa hazırlık süreçlerine yer verilirken Enzo Ferrari ve eşi Laura’nın kurmuş oldukları bu otomotiv şirketinin nasıl iflasın eşiğine geldiklerine de kapsamlı bir şekilde yer veriliyor. Ferrari’nin maddi ve kariyer anlamında yaşamış olduğu bu sorunlar yetmezken oğullarından birini kaybediyor. Aynı zamanda diğer oğlunun popülaritesinin getirdiği zorluklar da beraberinde geliyor. Enzo Ferrari tam anlamıyla bir bitiş noktasındayken Mille Miglia yarışına katılma kararı almasının ardından, yarışla da birlikte hayatı bambaşka bir hal alıyor. Günümüz Ferrari markasının temellerinin atıldığı bu yarış ve Enzo Ferrari’nin zorluklarla dolu yaşamı, izleyiciler açısından önemli bir ilham kaynağı olarak karşımıza çıkıyor.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?