Dunkirk İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.8 IMDB Puanı 33 Görüntülenme

Dunkirk İzle

Plajlar, sulara gömülmüş gemiler ve umutsuzluğun gölgesinde kalan yüz binlerce asker... Christopher Nolan'ın yönetmen-senarist koltuğunda oturduğu Dunkirk, 2. Dünya Savaşı'nın en kaotik ve umutsuz anlarından birini, gerçekçi bir dille tasvir eder.
Film, düşman askerleri tarafından kuşatılmış İngiliz ve müttefik askerlerinin hayatta kalma mücadelesini farklı bakış açılarıyla anlatır. Her bir cephede yaşanan olaylar, izleyiciyi savaşın tam kalbine sürükler. Umut, korku, cesaret gibi karmaşık duyguları hissetmelerini sağlar.
Dunkirk Filminin Konusu
Eşsiz sinema efektleriyle beyazperdeye taşınan Dunkirk, II. Dünya Savaşı'nın en çetin ve umutsuz anlarından birini nefes kesici bir gerilimle izleyiciye sunar. Eser, 1940 yılında Fransa'nın Dunkerque kumsallarında 400.000'den fazla İngiliz ve Müttefik askerinin Nazi ordusu tarafından kuşatılması ve tahliye çabalarını konu alır.
Üç farklı zaman dilimi üzerinden ilerleyen hikaye karadan, denizden ve havadan ayrı bakış açısı sunarak izleyiciyi olayın merkezine sürükler. Her bir bakış açısı, savaşın farklı boyutunu ve askerlerin yaşadığı dehşeti gözler önüne serer. Kumdan kaleler gibi savunmasız kalan askerler, umutsuzluğun ve ölümün gölgesindeyken mucizevi bir kurtuluş ümidi belirir.
Dunkirk Filminin Oyuncu Kadrosu
Yönetmen koltuğunda Christopher Nolan’ın yer aldığı yapım, 2. Dünya Savaşı sırasında, İngiliz ve Müttefik askerlerinin Fransa'nın Dunkirk limanından tahliye edilmesini ele alır. Filmin oyuncu kadrosunda Tom Hardy, Fionn Whitehead, Mark Rylance gibi isimler, başrol karakterlerine hayat verir.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?