Ahmet Kural Yeni Filmi Efsane İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
123 Görüntülenme

Ahmet Kural Yeni Filmi Efsane İzle

Ahmet Kural yeni çıkan filmi Efsane ile birlikte uzun zaman sonra izleyicilerinin karşısına çıktı. Aytaç Medya’nın yapımcılığını yaptığı yapım, 2 Şubat 2024 tarihinde yayınlanmıştır. Ahmet Kural, Efsane’de aynı anda iki karakteri canlandırır. Cengiz Bozkurt, Cemile Canyurt, Sadi Celil Cengiz ve daha birçok ünlü isim oyuncu kadrosunda yer almıştır. Yönetmenliğini ve senaristliğini ise Selçuk Aydemir üstlenmiştir. Komedi türünde olan Efsane, 1 saat 47 dakika boyunca sevenlerini güldürmeyi hedefleyerek Çorum’lu bir ailenin sırrını anlatır.
Efsane Filminin Konusu
Efsane filmi, Çorum’da ailesiyle birlikte yaşayan Sadık’ın hikayesini ele alır. Binlerce yıldır yoğurtçuluk yapan aile, bu geleneği hala sürdürmektedir. Lezzeti herkes tarafından bilinen yoğurtların önemli bir sırrı vardır. Ailenin en büyüğü olan Sadık’ın dedesi tarafından bu formül saklanır. Ancak bir gün hiç beklenmedik bir olay gerçekleşir. Sıcak bir yaz gününde karın yağması her şeyin değişmesine neden olur.

Efsaneye göre yaz günü kar yağdığında yoğurdun özel sırrının başka birine daha söylenmesi gerekir. Aksi takdirde büyük felaketler yaşanmaya başlar. Bu yüzden Sadık’ın dedesi bu soruna karşı önlem almak için Yoğurtçuoğlu ailesinin üyeleriyle bir araya gelmek ister. Sadık’ın yıllardır konuşmadığı Özgür de bu toplantıya dahil olur. Efsane, dedelerinden el alarak yoğurdun sırrını öğrenmeye çalışan ikiz kardeşlerin mücadelesini anlatan komik bir filmdir.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?