Agora Film İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Puanı 27 Görüntülenme

Agora Film İzle

Alejandro Amenabar’ın yönetmenliğini üstlendiği yapım, Roma İmparatorluğundaki İskenderiyeli Hypatia’nın hayatını konu alır. İlk kadın matematikçi, astronom ve ayrıca filozof olan Hypatia, yaşamıyla her dönem dikkatleri üzerine çeker. Bu nedenle hayatı çeşitli projelere konu olmuştur.
Agora, bir kadının yeteneklerinin ve düşünce özgürlüğünün dönemin bağdaşmayan kısıtlı baskıcılığına nasıl maruz kaldığını ustalıkla aktarmayı başarmıştır. Ayrıca tarihsel mekan ve karakter işlemeleriyle seyirciyi Roma dönemine yolculuğa çıkarıyor. Hayranlık uyandıran Hypatia’nın hikayesine Agora film izle seçeneğiyle ortak olabilirsiniz.
Agora Film Konusu
Yapımda İskenderiyeli Hypatia’nın hikayesine detaylı bir bakış açısı sunulur. İskenderiye döneminde yaşayan ana karakterimiz, kütüphanede görev alır. Bunun yanı sıra matematik, astronomi gibi derslerde verir. Filozof unvanıyla da öne çıkan baş karakterimiz, yaşamını bilime ve felsefeye adamıştır. Bu nedenle de fikirleriyle dönemin bağdaşmayan din bağnazlığından nasibini alır.
Agora, baskıcılığı, bağnazlığı ve bilimi, felsefeyi iç içe aktaran bir dönem filmidir. Aslında bu dayatmaların her çağda, hangi kılıflarla sürüp sürmediğini de seyirciye sorgulatır. Peki büyük bir iftiraya maruz kalan Hypatia’yı ilginç macerasında neler bekliyor?
Agora Filmi Oyuncu Kadrosu
2009 yılında gösterime giren projenin başrolüne Hypatia karakteriyle Rachel Weisz hayat verir. Ayrıca Max Minghella, Oscar Isaac ile Rupert Evans gibi oyuncularda kadroda yer alır. Ünlü yönetmen Alejandro Amenabar yönetimindeki prodüksiyon, seyirciyi tarihsel yolculuğa davet ediyor. Agora filmi izle seçeneğiyle macera dolu anlara misafir olabilirsiniz.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?